Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jedna z mála letošních soutěží kde nám nešlo o body byla v sobotu na Maří. Tradiční noční soutěž, kam jezdíme už pěknou řádku let, a občas se nám povedlo přivést i pohár za třetí místo. Nebudu napínat, letos jsme to ještě trochu vylepšili a skončili na druhém místě.
Vše ale bylo do značné míry poznamenáno deštěm. Už po cestě nám bylo jasné že bude mít tentokrát problémy s vodou - lilo a lilo celou cestu. Pak ještě chvilku po příjezdu a přišla pauza kdy odběhla cca první půlka týmů bez deště. Ale dráha byla v podstatě pod vodou, pro běh dopředu to byl docela těžký terén, tomu jsme přizpůsobili taktiku a nebýt prostřiku na pravém proudu asi bychom při nejmenším atakovali čas prvních Žernovic. Dali jsme 20,33 a to tedy stačilo na druhé místo. Sudoměř, Chlum, Krátošice Žernovice B, Nišovice, týmy Budilova, Zahorčice (přejmenované komentátorem na Záhořtice) a týmy domácích náš čas nepřekonali. A pak to přišlo, začalo pršet a pomalu ale jistě čím dál víc, nejprve vypadla elektrika, to se hodně rychel povedlo nahodit, a pak vypadla časomíra, v největším dešti se oprava podařila asi za půl hodiny. A v tom slejváku tam celou dobu na zakladně stál jeden tým, bohužel už nevím kdo to byl, ale to bylo na zvláštní cenu. Pak už jsme útoky nesledovali, ikdyž jěště asi pár odběhlo, soustředili jsme se pod stan, ikdyž to byla spíš taková vodní past, párkrát dokonce i sklapla... :). Nakonec proběhlo i vyhodnocení a mohli jsme vyrazit. A tak jako včera jsme ještě nepospíchali, na dráze kde se před chvílí ještě běhalo byl už spíš rybník, který se snažil uvolnit přivolaný bagr, bohužel pod tím rybníkem jsme měli zaparkovanou techniku, a to ještě dost nešikovně, takže kdo ještě měl na sobě něco suchécho tak po vytlačení káry už něměl.
Dole ve vesnici byla silnice skoro neprůjezdná, a docela s hrůzou jsme čekali co nás čeká dole u řeky. Naštěstí tam to bylo jěště dobrý a mohli jsme ve Čkyni na pumpě vychutnat vyhrané utopence, dokonce i rohlíky nám prodali. Domů jsem dorazil asi ve dvě hodiny a za chvíli už hlásili třtí stupeň, a málokde se dalo kolem řeky projet, takže jsme to měli celkem s chlupem. myslím že teď už si dlouhu nikdo na soutěži při pár kapkách děště nebude stěžovat na počasí........
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář