Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolany

28. 8. 2006

            Tak a je to tady! Jen naprostá neschopnost, lajdáckost, nebo nešťastná náhoda nás může připravit o medailové umístění v prvním ročníku Šumavské hasičské ligy! Což je pro nás nesporně největší úspěch. Mnohem větší než vyhrát trapnou pretlakáčovou okresní ligu. Dokonce máme ve svých rukách boj o stříbrnou příčku a i teoretickou naději na vítězství.

 

            Soutěž v Dolanech tedy pro nás skončila úspěchem. Z nástřiků máme hrůzu ale po sobotě to už nebude platit. Naše super speciálně vyladěné proudnice – to byla nádhera, až mi slza ukápla dojetím. Asi to můžu posoudit jen já s béčkařem a proudaři, na videu nebo od základny to nebude tak vidět, ale proud na terči měl přesně průměr na díru. Šli jsme na jistotu, zvlášt když před námi zkazily Přechovice a nedorazila Sudoměř. Ale! Strojník, ač ho někteří lámali ať to tam napere, dal vodu naprosto přesně, dotahli jsme na čáru, výstřik kolem 21s. No prostě paráda. Až trochu zrychlí proudaři, jako např. Dolany můžeme na strach z nástřiků zapomenout úplně. Ještě k Dolanum. Přes všechny přípravy a organizační věci se dokázali soustředit i na svůj výkon, a dali parádní čas a hlavně nástřik byl vynikající. Klobouk dolů hoši, jít první, na domácí soutěži, a hodit vítezství, do toho máme ještě asi daleko.

 

            Soutěž v Dolanech patří k těm nejlepším co jezdíme, taky to byl již devatenáctý  ročník. A ani letos nebyla soutěž zklamáním, naopak. Stále nečím překvapují. Poprvé stálo na soutěži auto. Kde byl stejně jak u nás DJ, zapisovatelé a komentátor. Auto bylo postaveno u základny tak aby z boku neměli přístup diváci. Povrch kolem základny byl betonový jako již několik let, letos byl ještě rozšířen. Časomíra Duropack i se startérem taky super. Přípravná základna tvořila dobrý prostor pro připravující se tým, nářadí bylo tak hned vedle základny. Odpouštění vody měli vyřešeno líp než u nás, mají výhodu že se traťsvažuje zpět k základně. Když jsem u trati, tam mají asi domácí největší problémy ji kvalitně připravit, vedle je potok, tak je tam docela mokro, zvlášť u terčů. Proto se běží trochu šikmo. Ale dobrou přípravou, perfektním vysečením, a udržováním během soutěže byla dobrá. Možná ještě mohli vzít dvě lopaty písku a zasypat tu díru před startovní čarou, té si všiml každý, to vypadalo jako lajdáckost. Komentátor Jirka jenšák z Eldorádia se stále zlepšuje v přehledu o hasičském sportu a byl super, prostě profík. Soutěž se docela protáhla, ale počasí přálo a tak jen škoda že teplota piva nebyla ideální, letos jsem frontu vystál snadno. No a na závěrečný nástup se vyplatilo počkat. Věcnou cenu dostal každý, a ne malou. Zpřátelené týmy dokonce dostávali přídavkem speciality. Cestáři z Budilova dostali násady a lopaty na zimní pohoz silnic, Zabelka z Maří dostala cepy na výmlat této vzácné rostliny, Čestice dostali dřevěné prasátka jako poděkování za prase masové. Děvčata z Čestic dostala slušivé tanga, mám podezření že na příštích soutěžích budou Dolanští kontrolovat zda je nosí. Plechovky z Přechovic dostaly plechovku a francovkou na namazání revmatických kloubů. Kolomaznící z Žernovic si odvezli vazelínu. A na konec my – Bábovky jsme dostali každý bábovku. Musím teda pokárat Milan že nebyly domácí,slibovali že je vlastnoručně upečou. Co dostali Myslivci to nevíme. Pak už bylo dost hodin a nezbyl čas na přátelské posezení a vypití pár piv.

 

            A na konec něco k bodům. Tolik jsme jich ani nečekali, a máme vše stále ve svých rukou. Náskok na Sudoměř je 20b, to bychom museli v Bohumilicích dát eNko a Sudoměř vyhrát. Na Přechovice jsme náskok zvýšili na 8b. To je docela dost. Při vyrovnanosti našich a Přechovických výkonů nám bude snad stačit podobný výkon jako v Dolanech, Navíc se na Přechovice bude tlačit Sudoměř a budou se muset ohlížet i dozadu. Pokud by Přechovice vyhráli musíme být nejhůř 4. Když skončí druzí-pro nás šesté místo, a bronzová příčka Přechovic by pro nás znamenala minimálně osmé místo. To se dá zvládnout. Při rovnosti bodů rozhoduje větší počet lepších umístění, teď je to 3:3. Stejný poměr máme se Žernovicemi, pokud by se stal zázrak a oni nedokončili stačí nám druhé místo k vítezství. Ale to je opravdu jen teorie. Od začátku držíme druhé místo, tak snad ho 9.září potvrdíme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

proudaci

(Kaja, 31. 8. 2006 15:14)

on problem neseni hadice maj oba, pac maxovi se s hadici v naruci krasne bezi a v dolanech me nasral vic nez v kalenicich, kdyz dem na jistotu a ja na nej jeste cekam se zavrenim kohoutu pac nema vytazenou hadici. budem to muset nejak resit. abych pravdu rek nevim co budem delat v lisove. ale na druhou stranu si porad stezuje na koleno tak to treba vyleci a bude v poho

pro Frka:

(cendys, 29. 8. 2006 15:03)

A ty zacni trenovat na sobotu :-)))

Proudi

(Frk, 29. 8. 2006 9:34)

Myslím,že naši proudáci jsou stejně dobří jako dolanští.Jen,slovy Dovína,mají neřešitelný problém.Maxa na tréninky chodí v kopačkách,protože v botaskách se mu špatně běhá,nemůže pořádně zabrat a Bobo mu utíká.Bohužel na soutěžích se v kopačkách běhat nesmí a Maxa to má potom ztížený.U Boba je zase problém nesení hadice.Hadice je klouzavá a on jí nemůže udržet v pacičce a občas z ní i vypadne.Až se tyhle neřešitelné problémy vyřeší,tak nám oba dva proudy budou všichni závidět.

zdrzeni

(Kaja, 29. 8. 2006 7:26)

Psycho mel sebou malyho, tak jsme museli jet. pocitali jsme ze bysme se tak do 8h mohli zdrzet, ale kdyz to koncilo pred sedmou, to bysme se pak nevypravili. skoda.

ten pohar, to byl preklep. sem v kal. tak se na net dostanu na par vterin, tak sem to mastil dost narychlo

To se dobře čte.

(Milan, 28. 8. 2006 18:17)

Co to je v tom úvodu,pohár za první místo.Škoda, že jste se nezdrželi,plechovky to u nás rozjeli nezkutečným způsobem. To byla tedy sranda. Učili nás startovní reakci na noční soutěž. Foto se nedá uveřejnit.