Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po mnoha letech se v Nišovicích rozhodli uspořádat soutěž a hned si vzali těžký úkol, pořádání Šumavské hasičské ligy. A světe div se, když se chce, tak jde všechno, i uspořádat napoprvé super soutěž. Kam se hrabou jiné "zaběhlé" soutěže v okolí. Trochu jsem měl možnost do příprav soutěže nahlédnout a kluci si za poctivou práci odměnu v podobě vydařené soutěže zaslouží, a třešničkou na dortu byl jejich výkon ve finále.

Ale zpět k nám. dlouholetý strojník odjel na dovolenou a nebýt toho že minulý týden byl místo Vacovic trénink, kde si Marek vyzkoušel jednou strojníka při útoku s vodou, mohli jsme ho nahradit z vlastních zdrojů. To si ale vyžádalo další změny, Psycho šel na koš, a problém byl s předkem. Maxa se vylízal z otřesu mozku a jeden proud byl jasný. Bobo a Čenda se museli podělit o zbytek, a tak musel Bobo na béčka. Celkem tedy čtyři změny v sestavě. Ale této sestavě jsem věřil.

Soutěž rozběhl Drachkov, a kluci udělali obrovský pokrok, už to vypadalo že má jejich mašina nejlepší léta za sebou ale výstřik v 18-ti a jen škoda prostřiku a solidní čas 21,02. Po nich šel vedoucí tým ligy Svatá Maří, tentokrát s originálním áčkem. A dali 19,85 a tento čas už nikdo překonat nedokázal. Přechovice dali 20,94 a přiznám se že nevím přesně kde byl problém. Ale víme kde byl problém u nás. Na zadku pár zaváhání bylo, ale voda šla ještě solidně, Od základny si myslím že předek odběhl také solidně i když Čenda trochu ztratil, ale oba proudi běželi současně. Pak ovšem ještě musel zapojit proudnici a tam byl kámen urazu, zapojil jí až s vodou opravdu tesně za sebou. Bohužel už úplně nedotáhl, ale ve vzdálenosti to nebylo, výstřik byl na přelomu 18/19 vteřin, ale prostřik byl a výsledný čas 20,92 a průběžné druhé místo. A když Frk po útoku řekne že to budou brambory tak to brambory jsou. Nedělali jsme si moc iluze, čekali ještě horší umístění ale nejvetší favotité tentokrát neměli svůj den a Sudoměř zadrhla vodu na céčku a Žernovice zdržela chyba na stroji. Dolan se letos drží smůla a my víme proč, hlavně Psycho by to osvětlil úplně přesně. Vzal nás tedy dle očekávání Budilov A, a celkem překvapivě Žernovice B. Ale vzhledem k bodování to nebylo až tak špatné umístění a postup do finále, ale musíme si přiznat že se nám moc nechtělo.

Už jsme i hledali náhradu, ale to by byla obrovská chyba. Finále rozběhli domácí a zúročili co měli natrénováno. Čas 19,82 byl lepší než vítězný čas Sv. Maří. Pak beželi Přechovice a téměř na setinu zopakovali svůj předchozí čas - 20,91. No a my. Čenda se k chybě moc čelem nepostavil a tak šel do akce Frk. V době kdy jeho vrstevníci slaví v naší hospůdce padesátiny, kupují fajfky a bačkory, náš stařec vypůjčil boty (o číslo a půl větší) i tepláky a postavil se na béčka. Bobo šel na proud a šl ose na věc. Psycho se rozhodl jít "buď a nebo" a Michla z něj asi bude za chvíli na prášky jestli zůústane na koši, protože kdo viděl košáka jak vyhání savistu z kádě slovy "dělej, běž už ode mě"? No a na předku trochu ztrácel Maxa ale stihli jsme doběhnout. A zastavili časomíru na 19,65. To byl náš rekord i nejlepší čas dne. Po nás Budilov útok pokazil a Žernovice také trochu zaostali za svým předchozím časem. A tak jsme začali "čichat" úspěch. Svatá Maří v trochu kombinované sestavě uzavírala finále. Málovídaná věc - rozdělovač před proudy a následující prostřiky a stříbrný tác pro vítěze finále byl náš.

Škoda jen že se nám to nepovedlo i na útoku v samotné soutěži, ale na to se nehraje. Musíme být spokojeni a doufat že to je příslib do budoucna. Stále se držíme ve hře o přední místa v ŠHL. Je terpve za námi třetina ligy, ale větší ztráta by znamenala konec nadějí. Teď musíme získat i dobrý bodový příděl v Přechovicích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář

(Frk, 24. 7. 2007 15:28)

Mooc vtipný,mimochodem tepláky byly od Drachkováka!!Ale kvůli tomu nepíšu.Je vidět,že čas dovedem udělat.Chce to hlavně zopakovat a ještě o nějakou desetinu zlepšit,aby sme se mohli srovnávat s těma nejlepšíma.

Frk

(Mára, 23. 7. 2007 13:28)

Frk všem okolo předved jak se i na stará kolena dá zaběhnout parádní útok, respektive béčka.

boty

(Kaja, 23. 7. 2007 11:09)

No ono to vlastne s botama bylo slozitejsi, byly pujcene od Psycha a ten je mel pujcene od Ladi, takze jestli ma nekdo nejake kozni problemy na noze, mame pulku tymu v ....

Moje díky starcovi

(Michal, 23. 7. 2007 8:04)

... jen chci poděkovat Frkovi za jeho odvážný čin. Myslím že fakt ve vypůjčené výstroji a to mluvím hlavně o těch Psychovo botách - to byl opravdu hrdinskej čin Frku... Měl by jsi s tím starcem už seknout a vrátit se do mladickejch let.