Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

V pondělí 7. května se část hasičského družstva vydala na cyklistický výlet na Šumavu. Hlavním bodem výpravy byla návštěva rozhledny Poledník, ležící ve výšce 1315 m.n.m. Odvážné akce se zúčastnili Píďa, Frk, Bobo a Mára. Ráno kolem osmé hodiny jsme naložili kola do transita a vyjeli.

Cílem cesty byly Prášily. Tam jsme dorazili v 9 hodin, vyndali kola z auta a došlo k první nepříjemné situaci. Frkovi se po prvním šlápnutí zařízl řetěz mezi kolečka na předním talíři, a nešel vytáhnout. S velkou námahou se řetěz podařilo vyndat a my mohli konečně vyjet. Na Poledník jsme zvolili těžší (nejsme žádný „béčka“) šotolinovou trasu, dlouhou asi 10 km. Po nedělním vydatném dešti byla cesta dost obtížná. Během cesty jsme se zajeli podívat také na Prášilské jezero, kde se nám velice líbilo. U jezera nás začal Píďa přemlouvat abychom dál jeli po červené, že se tudy dostanem k Poledníku. Nebýt duchapřítomnosti zbytku výpravy, bloudili bychom tam ještě dnes.

Cesta dál na rozhlednu byla strastiplná a zdála se nekonečná. My ale vydrželi a dojeli až na Poledník. Místo je to velmi pěkné. Rozhledna byla bohužel z důvodu rekonstrukce zavřena, stejně byla mlha tak bychom toho asi moc neviděli. Z Poledníku jsme vyrazili do Srní, kde následoval vydatný oběd a doplnění tekutin. Pak jsme se vydali cyklostezkou na Tříjezerní slať. Dále kolem koryta řeky Vydry, plavebního kanálu a konečnou byla Horská Kvilda. Odtud už jsme pokračovali autem směrem k domovu, protože se začalo kazit počasí. Na kole jsme najeli 32 km, není to nic moc ale musíme brát ohled na náročná stoupání během trasy. Cyklovýlet se vydařil a už je v plánu další vyjížďka.

Autor: Mára

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář